TOTO JE SARIS

 

“Rovnica pre dizajn: Emócie vychádzajú z tvaru, pokiaľ tvar vychádza z inovatívnej funkčnosti”

Fabio Pedrini – Hlavný dizajnér firmy SARIS

 

V roku 1989, Chris a Sara Fortune kúpili malú rodinnú spoločnosť Graber vyrábajúcu nosiče na bicykel v meste Madison, Wisconsin. Spolu premenovali firmu na Saris, čo je kombináciou ich mien a s novým obchodným menom sa stali nosiče Saris rýchlo globálnym úspechom. Všetky sú dodnes vyrábané v US a disribuované do celého sveta s doživotnou zárukou. V spolupráci s uznávaným talianskym dizajnérom Fabiom Pedrinim navrhli niekoľko vysoko funkčných a štýlových nosičov. Prvým z nich bol nosič Mountaineer, ktorý sa v roku 1991 dostal do predaja a z dňa na deň sa stal najlepšou voľbou u cyklistov. Dopyt po spoľahlivých a s rozumom navrhnutých nosičoch rástol rýchlo a spoločnosť v tom isto roku expedovala prvý container do Ázie. Od vtedy to bol úspech za úspechom, a v roku 1996 prichádza firma na trh s nosičom Bones. Jeho revolučný dizajn v tomto čase charakterizovali hladké oblúkové línie a pre tento segment úplne nové materiály, z ktorých bol vyrobený. Tieto tvary ihneď vzbudili pozornosť a zmenili pohľad na autonosiče bicyklov. Bones sa hneď stáva hitom a je aj dnes rozpoznateľnou a štýlovou ikonou medzi zadnými nosičmi na bicycle.

 

img-design-gear

 

Hneď na to Saris expanduje a rozširuje výrobné portfolio o trenažéry a produkty cyklistickej infraštruktúry. A či už sa jedná o dochádzanie do práce, virtuálne prostredie, alebo čokoľvek iné v živote,  Saris dnes pokračuje v nastolenom kurze avšak tentokrat pod jedným menom a jednou značkou.

 

Vyvíjame trenažéry, ktoré umožnia cyklistom udržiavať výkonnosť a stať sa zdatnejšími pri napĺňaní ich budúcich cieľov.

 

Ako firma s 20 ročnými skúsenosťami pri vývoji a výrobe cyklistických trenažérov sme vedeli, že môžme do tohto segmentu priniesť niečo nové. Náš tím expertov, inžinierov a atlétov túto výzvu prijal.

Pre viac informácii, histórii a víziach značka nyvštívte novú stránku www.saris.com.

 

 

Navrhnuté cyklistami pre cyklistov

 

Od rysovacej dosky, produktových a záťažových testov až po samotnú výrobu, celý proces majú v rukách ľudia, ktorí milujú cyklistiku. Myslíte len na to, ako veľmi máte radi svoj bicykel.

 

saris-autonosice-o-znacke-cyklisti