ROUVY – čo ponúka “Indoor” tréning?

ROUVY – čo ponúka “Indoor” tréning?

Indoor tréning na trenažéry už našťastie nie je len nudným spôsobom, ako sa udržiavať v kondícii. Nové technológie dodávajú predtým fádnej jazde s pohľadom upreným na stenu aj istú formu zábavy.

Jedným z najlepších spôsobov, ako si efektívne a pritom zábavnou formou zatrénovať na cyklistickom trenažéry je jazda s virtuálnou aplikáciou. Naši priatelia z Rouvy sa podelili o pár tipov, ako ich software môže vdýchnuť novú energiu do vášho “indoor” tréningu.

ROUVY

Rouvy je aplikácia založená na skutočných GPS dátach v kombinácii s video záznamom cyklistických trás vo vysokej kvalite. Cieľom vývojárov bolo zmeniť od základov trenažérový tréning a zatraktívniť ho, aby čo najviac replikoval jazdu vonku na ceste, a to efektívnou a zábavnou formou.

Rouvy a jej výzvy

Motivácia počas tréningu je kľúčom k úspechu, a preto ponúka Rouvy pre svojich užívateľov v priebehu roka viacero „challenges“, alebo teda výziev. Užívatelia takisto môžu postupovať vo svojej kariére jazdca a za jednotlivé výkony zbierať úžasné ceny.

Analyzuj svoju výkonnosť

Tréningový denník Rouvy v kombinácii s rozšírenou analitikou , Vám pomôže dosiahnúť požadovaný stupeň výkonnosti. Samozrejmosťou je automatická synchronizácia vlastných aktivít so Stravou a Training Peaks.

Trasy s rozšírenou realitou

Pôžitok z tréningu Vám znásobí nová možnosť a to funkcia trás s rozšírenou realitou (Augmented Routes). Funkcia je založená na novej technológii rozšírenej/zmiešanej reality, čo je v podstate kombinácia kvalitných video záznamov cyklistických trás a animovaných 3D objektov a jazdcov.

Lokalizuj polohu iných jazdcov, ktorí sú online a jazdia na trase z rozšírenou realitou, a  pridaj sa rýchlo do tejto skupiny. Vyber si jazdu a pretekaj proti virtuálnym partnerom uloženým z predchádzajúcich jázd (aj svojich vlastných) tak, aby bol tréning zábavnejším a vzrušujúcejším až do konca.

Trasy na vyskúšanie:

  • Easy (Ľahká): AR – Lava Beds / AR – Canyonville
  • Medium-Hard (Stredne obtiažná – ťažká): AR – South Fork Smith River / AR – Kona
  • Hard (Ťažká): AR – Passo Gavia / AR – Cortina-Valparola

Virtuálne trasy

Okrem trás z rozšírenou realitou ponúka Rouvy aj viac ako 1 milión kilometrov z najkrajších kútov sveta zaznamenaných vo vysokej video kvalite s GPS dátami. Počet týchto trás a ich zoznam stále rastie vďaka platforme, ktorá umožňuje cyklistom nahrávanie nových trás a ich zdieľanie v komunite.

Trasy na vyskúšanie:

  • Easy (Ľahká): Into the sunset / Tour de France 2017 – Prologue / England, AR
  • Medium-Hard (Stredne obtiažná – Ťažká): Houston, AR / Offen Pass / Alcudia – Cap Formentor
  • Hard (Ťažká): Col du Galibier / Alpe d’Heuz / Passo dello Stelvio

Tréningové plány

S cieľom priblížiť sa limitom a dosiahnuť vaše ciele vám Rouvy môže môže asistovať počas tréningu, a to prehrávaním motivačných videí, inštrukciami a hudbou. Môžete si vybrať tréning s wattmi, alebo trasy založené na GPS dátach.

Trasy na vyskúšanie:

  • Easy (Ľahká): Easy Ride, Recovery Ride / 1HR – AVG: 66% FTP
  • Medium-Hard (Stredná): Rouvy Guide – High or Low Cadence, CycleOps Race Winners
  • Hard (Ťažká): CycleOps VO2Max / RouvyGuide – Explosivity, Over & Under

Výber trenažéra

Veľmi dôležitý je výber kvalitného cyklotrenažéra, ktorý je kompatibilný s aplikáciou Rouvy. Na výber máte dve skupiny trenažérov Saris (CycleOps): Classic a Smart. Pripojiť sa k aplikácii je možné s jednou aj druhou verziou trenažérov, každá však ponúka iný zážitok.

Trenažéry Classic

Táto skupina trenažérov nemá zabudované senzory, preto tieto trenažéry nesimulujú odpor/záťaž automaticky generovanú Rouvy aplikáciou. Avšak nevadí! Aj klasický trenažér pripojíte rýchlo a jednoducho za pár minút k Rouvy, stačí nainštalovať a pripojiť k aplikácii akýkoľvek externý senzor rýchlosti/kadencie.

Po pripojení sa k aplikácii sa Vaša rýchlosť mení v závislosti na profile danej trasy, kým odpor/záťaž je potrebné zmeniť manuálne. Okrem senzora rýchlosti, ktorý je nevyhnutný pre pripojenie k Rouvy, môžete takisto pripojiť wattmeter, alebo tepový hrudný snímač. Takto máte k dispozícii väčšie množstvo dát pre porovnanie výkonu.

Príklad:  Fluid2Mag + Senzor rýchlostiFluid2 + Senzor rýchlosti

Smart trenažéry

Trenažéry Smart ponúkajú všetky benefity aplikácie Rouvy. Táto skupina trenažérov môže byť plne synchronizovaná s aplikáciou cez rozhranie Bluetooth, alebo ANT+ a ponúka najlepší zážitok z jazdy. Smart trenažéry zasielajú dáta rýchlosti, kadencie a výkonnostné dáta priamo do aplikácie, takže nie sú potrebné žiadne externé senzory.

Príklad: H3 Direct Drive Smart TrainerM2 Wheel-On Smart Trainer

Inštalácia

Aplikáciu si stiahnete do počítača priamo z ich webstránky rouvy.com. Ak uprednosťujete tablet, alebo mobilný telefón, vyhľadajte si aplikáciu v obchode App Store, alebo Google Play. Po otvorení aplikácie si vytvorte vlastný účet.

Každý nový užívateľ sa môže potešiť 14-dňovej skúšobnej dobe zadarmo. Tá začína plynúť prvou jazdou dlhšou ako 5 minút, čo je dosť na vykonanie základných nastavení. Okrem toho, súčasťou balenia každého trenažéra Saris (CycleOps) je aj maličkosť: 30-dňové skúšobné predplatné Rouvy.

Pripoj svoj trenažér

Ak už teda máte doma, alebo si vyberáte jeden z našich Smart trenažérov Saris (CycleOps), pripojte ho do siete a zapnite Bluetooth na Vašom zariadení, prípadne vložte BLE/ANT+ USB adaptér. Následne vyhľadajte trenažér v zozname dostupných zariadení v aplikácii Rouvy a pripojte ho.

S cieľom dosiahnúť najpresnejšie merania odporúčame vykonať z času na čas kalibráciu trenažéra. Kalibráciu je možné vykonať nasledovaním jednoduchých inštrukcií v rozhraní Rouvy aplikácie.

Takisto odporúčame aktualizáciu firmwaru trenažéra Saris (CycleOps) vždy, keď je táto dostupná.

Užívaj si jazdu!

Keď je všetko dokončené, vyber si jeden z tréningových profilov, alebo nasleduj úlohu naviazanú na aktuálnu kariérnu výkonnosť. Takže spôsobov ako si užiť tréning s Rouvy je viac. Už len nasadnúť na bike a jazdiť!

Komentáre nie sú povolené